Różne rodzaje owijarek przemysłowych

używana ogłoszenia sprzedaży maszyn owijarkaProces owijania (czy też paskowania) palet za pomocą kurczliwej folii jest techniką, która wymaga dobrego zsynchronizowania kilku kluczowych atrybutów takich jak wymiary danego produktu, jego wagę mając jednocześnie na uwadze zachowanie równowagi paskowanego produktu. Paskarki dzielą się na kilka grup w zależności od technologii jaką wykorzystują i tak wyróżnić możemy: maszyny wyposażone w dwa obrotniki, pierścienne czy też z wyposażone w system automatycznego dopasowania do pakowanego przedmiotu. Wybór odpowiedniej maszyny powinien być poprzedzony dokładną analizą potrzeb.

Średnia przedziały wydajności owijarek

Różne rodzaje owijarek charakteryzują się zróżnicowanymi wynikami jeśli chodzi o wydajność przemysłową:

– owijarki z paletą obrotową: 25 – 35 palet/h

– owijarki z ramieniem obrotowym: 30 – 60 palet/h

– owijarki z pierścieniem: 80 – 120 palet/h

Zbliżenie się do wartości początkowej czy też końcowej danego przedziału uzależnione jest naturalnie od średnicy palety oraz wysokości owijanego przedmiotu. Wraz ze wzrostem tych zmiennych spada wydajność danej maszyny. Wszystkie wyżej wymienione rodzaje maszyn mają jedną wspólną cechę – mogą pracować całkowicie samodzielnie, bez interwencji ze strony człowieka. Jedyną czynnością, w której operator musi wziąć udział jest umieszczenie i późniejsze usunięcie przedmiotu z palety (choć w nowoczesnych rozwiązaniach nawet tutaj stosuje się już roboty przemysłowe). W celu pełnej automatyzacji procesu owijarki mogą oferować:

– w pełni programowalny system sterowania cyklemsprzedaż kupna ogłoszenia używane pakowaczki

– automatyczny mechanizm zaczepiania początkowego folii

– kontrolę prędkości a także wysokości pracy

– automatyczny mechanizm odcinania folii

– mechanizm przytwierdzający koniec folii do palety

Wybór odpowiedniej owijarki

Wraz ze wzrostem wydajności danego rozwiązania rośnie oczywiście cena jaką przyjdzie nam za nie zapłacić. Jest to fakt, który znajduje swoje potwierdzenie w każdej dziedzinie przemysłu i nie powinien dla nikogo stanowić zaskoczenia. Z tego też powodu na rynku owijarek można bez problemu wskazać rozwiązanie cieszące się największym zainteresowaniem – są to maszyny z paletą obrotową. Na ich większą względem innych rozwiązań popularność największy wpływ mają poniższe czynniki:

– niższa cena w porównaniu z owijarkami z ramieniem obrotowym

– możliwość owijania do samego podłoża

– najmniejsze rozmiary, pozwalające na optymalizację powierzchni użytkowej

Owijarki z ramieniem obrotowym oraz pierścieniem

W celu osiągnięcia większych prędkości owijania a co za tym idzie wyższych wydajności stosuje się owijarki z ramieniem obrotowym. W tego typu maszynach paleta jest nieruchowa, elementem owijającym jest ruchowe ramię. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, iż owijany jest jedynie produkt, bez palety, co może skutkować zmniejszoną stabilnością. W dalszym ciągu nie jest to najszybsze rozwiązanie, lecz wydajność jest większa niż w przypadku obrotowych palet.

Maszynami oferującymi zarówno zachowanie dobrej stabilności poprzez owijanie również palety i największej wydajności są owijarki pierścieniowe.

Rynek maszyn używanych

W celu ograniczenia kosztów dobrym rozwiązaniem jest rozważenie zakupu maszyny używanej. Z racji swojej specyfiki nawet kilkunastoletnie owijarki można nabyć we wciąż bardzo dobrym stanie technicznym. Spora część owijarek jest też odnawiana co daje maszynę w idealnym stanie za często mniej niż połowę ceny nowej maszyny. W celu znalezienie właściwej maszyny polecane są serwisy, na których znaleźć można oferty maszyn używanych, takie jak np. http://www.exapro.com/.

Exapro maszyny używane sprzedaż zakup

Odpowiedz

Your email address will not be published.