Porady jak szybko sprzedać używaną maszynę cz. II

Sprzedać używaną maszynę internecieNa przestrzeni ostatnich miesięcy Exapro uzyskało bardzo mocną pozycję na rynku sprzedaży używanych maszyn. Dla dużego grona firm zajmujących się handlem maszynami i dla wielu zakładów produkcyjnych stanowimy obecnie główny kanał sprzedaży. Stało się tak z uwagi na fakt, iż nasze usługi są bezpłatne i skuteczne. Dzięki naszemu międzynarodowemu zespołowi agentów oraz wysoce funkcjonalnej platformie internetowej jesteśmy w stanie szybko znaleźć nabywcę. Prowizje, które pokrywane są przez kupujących i opłacane tylko i wyłącznie w przypadku finalizacji transakcji powodują, że Exapro jest bardzo często Państwa pierwszym wyborem.

Sam proces zamieszczania ofert maszyn w naszym serwisie jest prosty i nie zajmuje wiele czasu. Jednak z uwagi na fakt, iż zdajemy sobie sprawę, że często znalezienie nawet tych kilkunastu minut może okazać się dla Państwa problemem nasi pracownicy mogą wykonać to zadanie za Państwa. Ponadto zajmą się również optymalizacją oferty tak by była ona widoczna wysoko w wynikach wyszukiwania wszystkich liczących się wyszukiwarek internetowych.

Co należy zrobić jeśli jeszcze z nami Państwo nie współpracują, ale chcieli by Państwo wypróbować efektywność naszego działania? To proste – poniżej w kilku punktach prezentujemy system według jakiego działamy.

1. Zamieszczenia oferty w naszym serwisie

Jak już wspomniane to było wcześniej mogą Państwo zrobić to sami korzystając z tego formularza, lub też skontaktować się z nami z informacją, że chcieliby Państwo umieścić swoje maszyny na Exapro. Jeden z naszych agentów (polskojęzyczny) skontaktuje się następnie z Państwem by przekazać Państwu adres emailowy, pod który będą Państwo mogli przesłać informację o swoich maszynach.

Niezależnie od tego, który ze sposobów Państwo wybiorą, należy pamiętać by podać następujące informację o maszynie:

– producent

– model/typ

– podstawowe dane techniczne

– rok produkcji

– stan techniczny

– Państwa cenę

– kilka zdjęć maszyny

Informację te są niezbędne by umożliwić nam skuteczne działanie w poszukiwaniu potencjalnych nabywców.

2. Kontakt z zainteresowanymi klientami

Po umieszczeniu ogłoszenia w naszym serwisie nasi agenci zajmą się selekcją i odpowiedziami na wstępne zapytania w celu zidentyfikowania poważnych klientów. Klienci poważnie zainteresowani kupnem maszyny będą następnie kierowani bezpośrednio do Państwa w celu ustalenia daty inspekcji maszyny. Nasi agenci będą Państwu asystować w trakcie całego tego procesu, pomagając w negocjacjach, tłumacząc itd.

3. Finalizacja transakcji

Jak wspomnieliśmy wcześniej – nasze usługi są bezpłatne dla sprzedawców. Nasza prowizja dodawana jest do Państwa ceny (pomiędzy 10% – 5% w zależności od ceny) i cała ta kwota jest wpłacana Państwu przez kupującego. Po otrzymaniu pełnej kwoty Exapro wystawia fakturę prowizją.

Zapraszamy do współpracy!

Exapro maszyny używane giełda

  1. Oferta powinna zawierać wszelkie informacje o stanie urządzenia, ewentualnych uszkodzeniach, elementach które należy naprawić.

    Reply

Odpowiedz

Your email address will not be published.