Maszyny do montażu powierzchniowego na płytkach PCB

używane maszyny montaż powierzchniowy PCBJak informowaliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów poszerzyliśmy zakres oferowanych przez nas maszyn używanych o maszyny do produkcji komponentów elektronicznych. W związku z tym dziś chcielibyśmy przybliżyć Państwu jeden z rodzajów tychże maszyn, mianowicie – maszyny do montażu powierzchniowego elementów na płytkach PCB (tzw. obwodach drukowanych).

Czym jest montaż powierzchniowy?

Dynamiczny rozwój sektora elektronicznego spowodował konieczność optymalizacji procesów produkcyjnych obwodów drukowanych. Tradycyjny sposób produkcji obwodów drukowanych został zastąpiony przez tzn. technologię SMT (z ang. Surface Mount Technology). Technologia ta w terminologii polskiej występuje również pod nazwą montażu powierzchniowego. Zapewnia ona pełną automatyzację procesu produkcyjnego, ograniczenie rozmiarów obwodu, znaczne obniżenie tak czasu produkcji jaki i jej kosztów. Więcej na jej temat znajdą Państwo tutaj.

Maszyny do montażu powierzchniowego i ich działanie

obwód drukowany maszyny używane Płytki te są szeroko stosowane w dzisiejszym świecie, znajdziemy je w sprzętach AGD, smartphonanch, laptopach, tabletach, samochodach czy też sprzęcie medycznym. Zadaniem maszyn wykorzystywanych do montażu powierzchniowego jest instalacja komponentów obwodu drukowanego na płytce PCB. Większość tych maszyn jest w pełni automatyczna, zdarzają się jednak także maszyny pół-automatyczne, które wymagają ingerencji operatora, ma którymś z etapów produkcji.

Angielska nazwa tej kategorii maszyn to ‘pick-and-place’ co w dosłownym tłumaczeniu oznacza ‘podnieś i umieść’ co dość obrazowo tłumaczy funkcje jakie spełniają. Ich zadaniem jest więc umieszczenie i zainstalowanie danego komponentu w odpowiednim miejscu na płytce PCB. Płytka musi być najpierw umieszczona w maszynie (w przypadku gdy robi to operator mówimy o maszynach pół automatycznych). Następnie głowica poruszająca się według osi X i Y wybiera konkretny element i następnie instaluje go na płytce. Elementy są umieszczane uprzednio w zasobniku. W przypadku większości maszyn to głowica przesuwa się nad zasobnik by podnieść odpowiedni komponent. Niektóre maszyny korzystają z rozwiązania odwrotnego, czyli z ruchomego zasobnika.

Średnia wydajność maszyn do montażu powierzchniowego waha się od 4000 to 10000 zainstalowanych elementów na godzinę.

Jeśli chcą Państwo zakupić lub też sprzedać używane maszyny do montażu powierzchniowego zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.

Exapro maszyny używane sprzedaż zakup

Odpowiedz

Your email address will not be published.