Sposób działania rozdmuchiwarek przemysłowych

Używana wtryskarka rozdmuchiwarka battenfeld na sprzedażRozdmuchiwarki są maszynami wykorzystywanymi w produkcji przemysłowej, które działają na zasadzie wtrysku oraz rozdmuchania tworzywa.

Sposób działania

Na początku procesu tworzywo, które następnie będzie przetworzone na np. butelkę, ma kształt małej tuby, która nosi nazwę przedkuwka lub też wstępniak. Przedkuwka jest następnie podgrzewana i rozdmuchiwana w celu otrzymania konkretnej formy. Cały proces jest generalnie podzielony na dwie części – wtrysk tworzywa oraz jego rozdmuchiwanie. Procesy te jednak nie zawsze muszą występować razem. Finalną formę można uzyskać przez sam wtrysk – przy użyciu wtryskarek, które nie rozdmuchują formy. Firmy wykorzystujące rozdmuchiwarki bardzo często proces ten kończą wypełnianiem otrzymanej formy produktem, a także naklejeniem etykiety. W ten sposób powstaje cała linia produkcyjna zawierająca ciąg maszyn wykonujących określone procesy.

Sam proces rozdmuchiwania rozpoczyna się gdy przedkuwka znajduje się w zamkniętej formie określonego kształtu. By zapewnić rozładowanie formy podzielona jest ona na kapsułę i zdejmowaną podstawę. W jakim celu przedkuwka jest dzielona? Głównie by umożliwić utworzenie wklęsłego dna, które zapewnia stabilność finalnego produktu. Umożliwia to także uformowanie spodu w sposób taki, iż butelka wydaje się być bardziej pojemna. Poza tym umożliwia to tworzenie bardziej złożonych kształtów i zapobiega tworzeniu się odkształceń w momencie napełniania i czy np. chwycenia butelki.

Formowanie butelki

maszyny używane na sprzedaż zakup rozdmuchiwarkaUstnik wtryskarki jest aplikowany do przelotu, po czym uwalnia od sprężone powietrze do komory z przedkuwką. Ciśnienie wtrysku wynosi około 10 barów. Polimer następnie jest chłodzony i krzepnie w finalnym kształcie.

Czasami stosowany jest także proces naprzemiennego rozciągania i rozdmuchiwania tworzywa. Polega on na ‘rozwałkowywaniu’ tworzywa przez stożek w określonych osiach. Ten naprzemienny proces pozwala na poprawienie mechanicznych właściwości finalnego produktu, który formowany jest przez finalne rozdmuchiwanie.

Zakup używanych rozdmuchiwarek

Omawiane tutaj maszyny są dość kosztowne jeśli rozważamy ich zakup bezpośrednio od producenta. Z tego powodu dobrze jest zwrócić uwagę na rynek maszyn używanych, który jest bardzo dynamiczny. Rzeczywiście, tak jak i w innych dziedzinach przemysłu często zakup używanej maszyny jest znacznie bardziej opłacalny, z uwagi na niski koszt zakupu i ciągle dobry stan techniczny umożliwiający normalną eksploatację.

Exapro maszyny używane sprzedaż zakup

Odpowiedz

Your email address will not be published.